Портал ЦАРКВА Просматриваемые темы Регистрация Поиск FAQ Пользователи Группы Избранное Вход  
Ответить на тему Што такое "праваслаўны"?
Мікалай


Католик
Зарегистрирован: 18.01.2006
Сообщения: 96
Ответить с цитатой
Я выказаў сваё меркаваньне.
Кожны праваслаўны ўжо - член Царквы Праваслаўнай!!!! А я пакуль праваслаўны.
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя Отправить личное сообщениеОтправить e-mail
kamilawka


Православный
Зарегистрирован: 06.07.2005
Сообщения: 234
Ответить с цитатой
От повторения слова "сахар" во рту слаще не станет. Не надейтесь. Very Happy
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя kamilawkaОтправить личное сообщениеICQ Number
Мікалай


Католик
Зарегистрирован: 18.01.2006
Сообщения: 96
Ответить с цитатой
kamilawka писал(а):
От повторения слова "сахар" во рту слаще не станет. Не надейтесь. Very Happy

Embarassed
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя Отправить личное сообщениеОтправить e-mail
burbalka


Православный
Зарегистрирован: 19.05.2005
Сообщения: 1522
Откуда: Менск-Мінск
Ответить с цитатой
Мікалай писал(а):
Я выказаў сваё меркаваньне.
Кожны праваслаўны ўжо - член Царквы Праваслаўнай!!!! А я пакуль праваслаўны.


А што такое "праваслаўны"? Вось цікава Smile

_________________
Кожнае слова можа быць выкарыстаным супраць цябе
_____________
За кожнае слова трэба адказваць
________
Не ў слове, а ў сіле!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя burbalkaОтправить личное сообщениеПосетить сайт автораICQ Number
Мікалай


Католик
Зарегистрирован: 18.01.2006
Сообщения: 96
Ответить с цитатой
Сараўдны Праваслаўны - Хрысьціянін, з вялікай літары, які жыве згодна з Эвангельлем, паводле Божых Наказаў.
Сараўдны Каталік - Хрысьціянін, з вялікай літары, які жыве згодна з Эвангельлем, паводле Божых Наказаў.

А Не сапраўдныя праваслаўныя і каталікі дзеляць усё, пачыная ад звычаяў і абрадаў, канчаючы Сьвятым Крыжом,
Абразамі, Маці Божай, Храмамі!!!!!!!!! А гэта грэх!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя Отправить личное сообщениеОтправить e-mail
burbalka


Православный
Зарегистрирован: 19.05.2005
Сообщения: 1522
Откуда: Менск-Мінск
Ответить с цитатой
Цікава, паводле вашай логікі атрымліваецца, што ўсе каталікі і праваслаўныя - несапраўдныя каталікі і праваслаўныя, а ўсе некаталікі і неправаслаўныя - сапраўдныя каталікі і праваслаўныя. таму што любы каталік практыкуючы,які ходзіць у касьцёл і ня ходзіць у царкву, атрымліваецца, разам са сваім Касьцёлам нешта "дзеліць", тое самае і праваслаўны. а той, які ня ходзіць - то яму і дзяліць няма чаго, таму і ня дзеліць.

Сапраўдны праваслаўны - той, які належыць да АДЗІНАЙ СЬВЯТОЙ САБОРНАЙ І АПОСТАЛЬСКАЙ ЦАРКВЫ. Ня можа быць праваслаўя без ЦАРКВЫ,

_________________
Кожнае слова можа быць выкарыстаным супраць цябе
_____________
За кожнае слова трэба адказваць
________
Не ў слове, а ў сіле!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя burbalkaОтправить личное сообщениеПосетить сайт автораICQ Number
Мікалай


Католик
Зарегистрирован: 18.01.2006
Сообщения: 96
Ответить с цитатой
Ня можа быць Праваслаўя без ЦАРКВЫ, Каталіцтва без Касьцёла. А Царква і Касьцёл у Небе - адно містычнае Цела Хрыста. НЕПАДЗЕЛЬНАЕ, бо Хрыстус адзін. Ён адзін!!! АДЗІН!!! І вера АДНА!! Гэтага хацёў Госпад, ГЭТАГА - адзінства ў Духу Сьвятым. Грэшныя людзі з дапамогай д'ябла падзялілі Храм Божы. На 2 часткі.
Шмат каталікоў НЕ ДЗЕЛЯЦЬ Царкву ды Касьцёл. Ксяндзы не дзеляць Царкву і Касьцёл. Праваслаўных такіх менш, бо Праваслаўе прасякнута "правільнай верай", але яны ёсьць, у Царкве таксама ёсьць. Мы ўсё Хрысьціяне.

САПРАЎДНАЕ Праваслаўе - чыстая, сьветлае вера. Сапраўдны Праваслаўны чысты, сьветлы чалавек, шчыра веруючы, добры, але які не клядзіць на Каталіцтва, як на нейкі "адростак", які патрэбна наставіць, прывесьці да навяртаньня. Гэта сапраўды чалавек шчырай любові і міласэрднасьці.



P.S.......... В храме Православной Церкви Божией Матери Державная, посвященном Собору Новомучеников российских, дано чудесное знамение: с июля по декабрь 1998г. мироточила статуя Божией Матери Мистическая Роза, стоящая у храмового Распятия, затем чудотворное миро стало источать Распятие Господа........

Спасылка (на такі фотаздымак нельга не глядзець без слёз) http://user.transit.ru/~maria/books/chapter3.htm




P.S. Вельмі запрашаю наведаць:
http://www.avemaria.boom.ru , асабліва паглядзіце - Монтихиари.1947
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя Отправить личное сообщениеОтправить e-mail
burbalka


Православный
Зарегистрирован: 19.05.2005
Сообщения: 1522
Откуда: Менск-Мінск
Ответить с цитатой
Мікалай, як Каталікі вызнаюць сябе АДЗІНАЙ Царквой, гэтак і праваслаўныя. На гэтым грунтуецца ўся эклезеалогія (вучэньне аб Царкве) як каталіцкая, так і праваслаўная.

вы вызнаеце, як я зразумела, пратэстанцкую тэорыю галінаў - царква адна, як ствол дрэва, але ад яе адрастаюць розныя галіны.

па спасылках не хадзіла - адно найменьне "В храме Православной Церкви Божией Матери Державная" на мяне наводзіць тугу.

_________________
Кожнае слова можа быць выкарыстаным супраць цябе
_____________
За кожнае слова трэба адказваць
________
Не ў слове, а ў сіле!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя burbalkaОтправить личное сообщениеПосетить сайт автораICQ Number
Мікалай


Католик
Зарегистрирован: 18.01.2006
Сообщения: 96
Ответить с цитатой
burbalka писал(а):
па спасылках не хадзіла - адно найменьне "В храме Православной Церкви Божией Матери Державная" на мяне наводзіць тугу.


Тады няма аб чым казаць, калі чалавек баіцца паглядзець праўдзе, у вочы Маці Божай са слязамі. Пытаньняў больш няма. Усе. Шчыры дзякуй Вам Бубралка.

П.С. Я ніколі нічога ні чытаў і ні чуў пратэстанскага!!!! Ня быў у пратэстанскім Храме. І баюся туды заходзіць, да і не хачу. Гэта не мая вера, я веру ў другое, а праваслаўны.
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя Отправить личное сообщениеОтправить e-mail
burbalka


Православный
Зарегистрирован: 19.05.2005
Сообщения: 1522
Откуда: Менск-Мінск
Ответить с цитатой
Мікалай, ці ведаеце Вы, што такое Маці Божая Дзяржаўная? І па чым ейныя сьлёзы? Ікона Маці Божай "Дзяржаўнай" - гэта ахавацельніца Расейскай імперыі, менавіта зь ёй зьвязаныя многія імперыялістычныя захады. вам, як беларусу,павінна быць гэта неабыякава, я думаю. усе цуды з гэтай іконай тым ці іншым чынам зьвязанцыя з узнаўленьнем і мперыі і г.д.

пытаньне два "Православная Церковь Маці Божай Дзяржаўнай" - гэта не праваслаўная Царква, зайдзіце паводле спасылкі сюды http://user.transit.ru/~maria/mainrus.htm. Гэта СЕКТА чысьцейшай вады, яна ніякага дачыненьня ні да каталікоў, ні да праваслаўных ня мае, вы што ня бачыце???? Гэта не Царква Хрыста, а ЦАРКВА БОЖАЙ МАЦІ ДЗЯРЖАЎНАЙ! І вы пасьля гэтага сябе праваслаўным называеце? Не разабраўшыся, што вы - адэпт сэкты багародзічнікаў?

Цитата:
Я ніколі нічога ні чытаў і ні чуў пратэстанскага!!!! Ня быў у пратэстанскім Храме. І баюся туды заходзіць, да і не хачу. Гэта не мая вера, я веру ў другое, а праваслаўны.
вы ніколі не былі ў пратэстанцкім храме, але прапаведуеце іх эклезеалогію; а звыш гэтага выкарыстоўваеце для аргументацыі спасылкі на сайт "псеўдаправаслаўнай" секты, тут у мяне ўжо словаў няма. вы разумеце, што гэтыя цуды - самае сапраўднае ФУФЛО????

А наконт сьлёзаў, то па Вас трэба плакаць... Вы так проста судзіце пра складаныя рэчы! Пры тым, што ня можаце ўзгадаць просты евангельскі сюжэт пра апостала Фаму... А гэтаму апосталу Фаму і ягонаму "нявераньню" асобнае сьвята ў Праваслаўнай Царкве прысьвечанае.

Владімір, цябе папрашу даць заключэньне наконт т.зв. "Православной Церкві Божьей Матері Державной".

_________________
Кожнае слова можа быць выкарыстаным супраць цябе
_____________
За кожнае слова трэба адказваць
________
Не ў слове, а ў сіле!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя burbalkaОтправить личное сообщениеПосетить сайт автораICQ Number
Мікалай


Католик
Зарегистрирован: 18.01.2006
Сообщения: 96
Ответить с цитатой
Гэта абраз Маці Божай. І калі Цуд зрабіла Маці Божая - гэтаму патрэбна было стацца!!!!
Мне таксама вельмі цікава меркаваньне Праваслаўнага сьвятара на гэты конт. Што сапраўды гэта секта???
Я прапаведаю тое, у што веру. Калі гэта спасылка на сайт секты - прабачце, але Маці Божая плача і ў сапраўдных ПЦ і КК.
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя Отправить личное сообщениеОтправить e-mail
burbalka


Православный
Зарегистрирован: 19.05.2005
Сообщения: 1522
Откуда: Менск-Мінск
Ответить с цитатой
Ну і што, што абраз Маці Божай? У дадзеным выпадку гэта абраза Маці Божай, а не абраз.

_________________
Кожнае слова можа быць выкарыстаным супраць цябе
_____________
За кожнае слова трэба адказваць
________
Не ў слове, а ў сіле!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя burbalkaОтправить личное сообщениеПосетить сайт автораICQ Number
burbalka


Православный
Зарегистрирован: 19.05.2005
Сообщения: 1522
Откуда: Менск-Мінск
Ответить с цитатой
Мікалаў пісаў: "А я пакуль праваслаўны."
Ён жа постам ніжэй: "Сараўдны Праваслаўны - Хрысьціянін, з вялікай літары, які жыве згодна з Эвангельлем, паводле Божых Наказаў."

То бок, як я зразумела, ты, Мікалай, лічыш, што ты "Хрысьціянін, з вялікай літары, які жыве згодна з Эвангельлем, паводле Божых Наказаў." Віншую.

рухаемся далей. Ты пісаў: А Не сапраўдныя праваслаўныя і каталікі дзеляць усё, пачыная ад звычаяў і абрадаў, канчаючы Сьвятым Крыжом,
Абразамі, Маці Божай, Храмамі!!!!!!!!! А гэта грэх!" То бок ты лічыш, што ЎСЕ ПРАВАСЛАЎНЫЯ, якія лічаць, што Праваслаўнай Царква адзіная (а таксама ўсе каталікі, што лічаць, што Калаліцкі Касцёл і ёсьць адзіная Царква), у т.л. сьвятыя - гэта не сапраўдныя хрысьціяне. Ну тады нават дзіўна, чаму ты нам пытанні задаеш? Гэта ж мы, як не сапраўдныя праваслаўныя і каталікі павінны ў цябе ў сапраўднага праваслаўнага пытацца, хіба не?

далей высьвятляюцца яшчэ больш цікавыя рэчы. Мікалай піша: "А Царква і Касьцёл у Небе - адно містычнае Цела Хрыста. НЕПАДЗЕЛЬНАЕ, бо Хрыстус адзін. Ён адзін!!! АДЗІН!!! І вера АДНА!! Гэтага хацёў Госпад, ГЭТАГА - адзінства ў Духу Сьвятым. Грэшныя людзі з дапамогай д'ябла падзялілі Храм Божы. На 2 часткі. " Значыць, Мікалай, па-твойму адно містычнае Цела Хрыста (Царква) існуе НА НЕБЕ???? А на зямлі што, Мікалай? Храмы? Царква можа абыйсьціся і бяз храмаў, павер. Вось ты сам пішаш, што Госпад хацеў адзінства вучняў Сваіх у Духу Сьвятым, і тут жа сам пішаш, што грэшныя людзі гэтае адзінства разбурылі (спачатку каталікі і праваслаўныя раскалоліся - хто ад каго ў дадзеным кантэксьце пакуль няважна - потым пратэстанты), а ты тым ня менш гаворыш "адзінства няма, бо грэшныя людзі з дапамогай д.яблу" і тут жа пішаш "адзінства ёсьць". Ты ўж вызначся.

Далей ты пісаў: "САПРАЎДНАЕ Праваслаўе - чыстая, сьветлае вера. Сапраўдны Праваслаўны чысты, сьветлы чалавек, шчыра веруючы, добры, але які не клядзіць на Каталіцтва, як на нейкі "адростак", які патрэбна наставіць, прывесьці да навяртаньня." Ага, а помніцца ў тэме пра "Каталіцтва" і "Праваслаўе" ты імкнуўся пратэстантам тлумачыць і іх настаўляць, зноў-тку, не пасьлядоўная пазіцыя. Плюс, ты імкнесься настаўляць праваслаўных у іх стаўленьні да каталікоў - зноў-ткі - непасьлядоўнасьць, раз ты так супраць настаўленьняў.

"Калі гэта спасылка на сайт секты - прабачце, але Маці Божая плача і ў сапраўдных ПЦ і КК." Вось бачыце, цуды нічога не даказваюць. У дэструктыўных сектах такія цуды бываюць, дзе Божай Маці фігуруе. Такім чынам бачна, што "плач Божай Маці" нічагусенькі не даказвае. А калі даказвае - то чаму не пабегчы ў Багародзічны Цэнтар?

Нешта даўно наш сектазнаўца шкілетападобны на форум не заходзіў.

_________________
Кожнае слова можа быць выкарыстаным супраць цябе
_____________
За кожнае слова трэба адказваць
________
Не ў слове, а ў сіле!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя burbalkaОтправить личное сообщениеПосетить сайт автораICQ Number
burbalka


Православный
Зарегистрирован: 19.05.2005
Сообщения: 1522
Откуда: Менск-Мінск
Ответить с цитатой
з кнігі а.джона матусяка "Наша вера"
Christian: one who believes in Jesus Christ and emulates His life
Хрысьцянін: той, хто верыць у Ісуса Хрыста і падражае Яго жыццю


Orthodox Christian: one who fully lives and proclaims God's Truth as it has been revealed by Jesus Christ and experienced everywhere and at all times by His People, the Church
Праваслаўны: той, хто цалкам жыве паводле Праўды Божай і абвяшчае яе, як гэта было адкрыта Ісусам Хрыстом і перажыта усюды і ўва ўсе часы Ягоным Народам, Царквой

_________________
Кожнае слова можа быць выкарыстаным супраць цябе
_____________
За кожнае слова трэба адказваць
________
Не ў слове, а ў сіле!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя burbalkaОтправить личное сообщениеПосетить сайт автораICQ Number
Што такое "праваслаўны"?
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
Часовой пояс: GMT + 4  
Страница 1 из 1  


Добавить в Избранное
  
  
 Ответить на тему  
Вход:          Автоматически входить при каждом посещении   
Content © Хрысьціянскі форум ЦАРКВА

Каталог TUT.BY Rating All.BY