Портал ЦАРКВА Просматриваемые темы Регистрация Поиск FAQ Пользователи Группы Избранное Вход  
Ответить на тему На якой мовы вы моліцеся?
На страницу Пред.  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  След.
Малітваслоў
Alexx


Православный
Зарегистрирован: 25.08.2005
Сообщения: 58
Откуда: Менск
Ответить с цитатой
Вось тут http://chasha.sinkevich.org/by/articles.htm выкладзены беларускі праваслаўны малітваслоў (ранішнія, вячэрнія і розныя малітвы) у перакладзе а. Сергія Гардуна. Можа каму спатрэбіцца.[/url]
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя AlexxОтправить личное сообщение
burbalka


Православный
Зарегистрирован: 19.05.2005
Сообщения: 1522
Откуда: Менск-Мінск
Ответить с цитатой
алекс, дзякуй, выдатна %-)
мы таксама маяркуем у раздзеле бібліятэка выкладаць пераклады евангельляў, а таксама малітвы, у т.л. малітаўнік, службы, літургію, усяночнае, малебен, паніхіду, вянчанне і хрост.

_________________
Кожнае слова можа быць выкарыстаным супраць цябе
_____________
За кожнае слова трэба адказваць
________
Не ў слове, а ў сіле!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя burbalkaОтправить личное сообщениеПосетить сайт автораICQ Number
Alexx


Православный
Зарегистрирован: 25.08.2005
Сообщения: 58
Откуда: Менск
Ответить с цитатой
Цудоўна. Я бяруся яшчэ апрацаваць пасхальныя гадзіны, пасьледаваньне да прычашчэньня й малітвы падзякі. Неўзабаве будуць на бачыне. Карыстайцеся, калі ласка - для бібліятэкі.
Яшчэ мару зрабіць электронную вэрсію беларускага календара. Ужо даўно падрыхтваў матэрыял - толькі сесьці ды зрабіць, але ўсё часу бракуе Sad
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя AlexxОтправить личное сообщение
burbalka


Православный
Зарегистрирован: 19.05.2005
Сообщения: 1522
Откуда: Менск-Мінск
Ответить с цитатой
мы таксама каляндар рабіць хацелі. такі, які ў нас на чочбай у трэцяй калонцы, толькі па-беларуску і з беларускімі іконамі. я магу ў брацтве ўзяць электронную версію беларускага календара, але толькі на наступны год.

_________________
Кожнае слова можа быць выкарыстаным супраць цябе
_____________
За кожнае слова трэба адказваць
________
Не ў слове, а ў сіле!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя burbalkaОтправить личное сообщениеПосетить сайт автораICQ Number
Alexx


Православный
Зарегистрирован: 25.08.2005
Сообщения: 58
Откуда: Менск
Ответить с цитатой
Было б цудоўна ўзяць! Мне б дужа дапамагло Smile
Я сьпярша магу зрабіць праграмуліну для кампутара (сам такой карыстаюся, калі расклад набажэнстваў на тыдзень рыхтую). А потым зь яе - вэрсію для сеціва (гэта было б сама найлепей).
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя AlexxОтправить личное сообщение
Re: Малітваслоў
Мікалай


Католик
Зарегистрирован: 18.01.2006
Сообщения: 96
Ответить с цитатой
Alexx писал(а):
Вось тут http://chasha.sinkevich.org/by/articles.htm выкладзены беларускі праваслаўны малітваслоў (ранішнія, вячэрнія і розныя малітвы) у перакладзе а. Сергія Гардуна. Можа каму спатрэбіцца.[/url]


А я ужо набыў малітоўнік па-беларуску ў Царкве Пятра ды Павала, праўда я ім карыстаюся толькі калі іду да прычасьця. Ну да ладна. Я бачыў на гэтым сайце акафіст Маці Божай Неўпіваемая чаша. Ці плануецца яго перакласьці на бел/рус мовы?
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя Отправить личное сообщениеОтправить e-mail
burbalka


Православный
Зарегистрирован: 19.05.2005
Сообщения: 1522
Откуда: Менск-Мінск
Ответить с цитатой
што да мяне - то акафісты ніколі перакладаць не буду. я іх не люблю як клас.

_________________
Кожнае слова можа быць выкарыстаным супраць цябе
_____________
За кожнае слова трэба адказваць
________
Не ў слове, а ў сіле!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя burbalkaОтправить личное сообщениеПосетить сайт автораICQ Number
Мікалай


Католик
Зарегистрирован: 18.01.2006
Сообщения: 96
Ответить с цитатой
burbalka писал(а):
што да мяне - то акафісты ніколі перакладаць не буду. я іх не люблю як клас.


Shocked Shocked Shocked

А чаму?????

Гэта ж вельмі глыбокая малітва. Я яе вельмі люблю. Да і літаніі ў Касьцёле не такія глыбокія (праўда гэта эффект выключна лацінскай мовы).

А як Вы моліцеся спадарыня Бурбалка?
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя Отправить личное сообщениеОтправить e-mail
Alexx


Православный
Зарегистрирован: 25.08.2005
Сообщения: 58
Откуда: Менск
Ответить с цитатой
З беларускім электронным календаром спадзяюся ўсё атрымаецца - ёсьць падставы так меркаваць Wink

Крыху ня ў тэму: тут http://chasha.sinkevich.org/byccio/index.html выкладзена кніга Быцьцё са Скарынаўскай Бібліі- адмыслова аматарам старасьвеччыны.

2 Мікалай: пераклад акафіста "Неўпівальная Чаша" - справа добрая, але даволі складаная. Таму пра канкрэтныя тэрміны казаць не бяруся...
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя AlexxОтправить личное сообщение
Мікалай


Католик
Зарегистрирован: 18.01.2006
Сообщения: 96
Ответить с цитатой
Alexx писал(а):
2 Мікалай: пераклад акафіста "Неўпівальная Чаша" - справа добрая, але даволі складаная. Таму пра канкрэтныя тэрміны казаць не бяруся...

Як было б добра пабачыць у перакладзе. Памаліцца па-чалавечы.
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя Отправить личное сообщениеОтправить e-mail
burbalka


Православный
Зарегистрирован: 19.05.2005
Сообщения: 1522
Откуда: Менск-Мінск
Ответить с цитатой
Мікалай писал(а):
burbalka писал(а):
што да мяне - то акафісты ніколі перакладаць не буду. я іх не люблю як клас.


Shocked Shocked Shocked

А чаму?????

Гэта ж вельмі глыбокая малітва. Я яе вельмі люблю. Да і літаніі ў Касьцёле не такія глыбокія (праўда гэта эффект выключна лацінскай мовы).

А як Вы моліцеся спадарыня Бурбалка?


Галоўная служба - гэта БЕЗУМОЎНА літургія. Потым ідуць царкоўныя чыны вячэрні і ютрані. Келейныя малітвы - вечаровае і ранішняе правіла, малітвы перад прычасцем. Вялікую ролю іграюць малітвы сваімі словамі.

_________________
Кожнае слова можа быць выкарыстаным супраць цябе
_____________
За кожнае слова трэба адказваць
________
Не ў слове, а ў сіле!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя burbalkaОтправить личное сообщениеПосетить сайт автораICQ Number
Беларускі праваслаўны каляндар на 2007 г.
Alexx


Православный
Зарегистрирован: 25.08.2005
Сообщения: 58
Откуда: Менск
Ответить с цитатой
На бачыне "Неўпівальнай Чашы" выкладзены каляндар на 2007 год на беларускай мове (пакуль 1-я палова года і толькі сьвяты):
http://chasha.sinkevich.org/by/Days/index.htm
У бліжэйшы час будзе дададзеная і другая палова года. Калі каму спатрэбіцца ўся база - пішыце.


Последний раз редактировалось: Alexx (Пн Дек 04, 2006 16:38), всего редактировалось 1 раз
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя AlexxОтправить личное сообщение
Александер


Православный
Зарегистрирован: 18.05.2006
Сообщения: 363
Откуда: Минск
Ответить с цитатой
На русском и ЦСЯ.

_________________
"Хто вызнае, што Ісус ёсьць Сын Божы, у тым жыве Бог, і ён у Богу." 1 Ян 4:15

http://timpan.livejournal.com/
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя Отправить личное сообщениеПосетить сайт автора
burbalka


Православный
Зарегистрирован: 19.05.2005
Сообщения: 1522
Откуда: Менск-Мінск
Ответить с цитатой
Alexx
мы пазычым вашую працу Smile

Александер
мне здаецца, што ўсё ж абалонку календара трэба перабудаваць крыху Smile

_________________
Кожнае слова можа быць выкарыстаным супраць цябе
_____________
За кожнае слова трэба адказваць
________
Не ў слове, а ў сіле!
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя burbalkaОтправить личное сообщениеПосетить сайт автораICQ Number
На якой мове вы моліцеся.
Беларус


Православный
Зарегистрирован: 05.09.2006
Сообщения: 27
Ответить с цитатой
Маліцца патрэбна на роднай мове!
Натуральна, што тыя беларусы хто ходзіць у РПЦ сьвядомымі быць ня могуць наогул.
http://kamunikat.org/www/knizki/relihija/lvou/index.htm
А вось гэтыя тэксты ужо выдадзены у Польшчы, Аустраліі, Канадзе...
http://kamunikat.org/www/knizki/relihija/lvou/index.htm
Посмотреть профильНайти все сообщения пользователя Отправить личное сообщение
На якой мовы вы моліцеся?
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
Часовой пояс: GMT + 4  
Страница 10 из 11  


Добавить в Избранное
  
  
 Ответить на тему  
Вход:          Автоматически входить при каждом посещении   
Content © Хрысьціянскі форум ЦАРКВА

Каталог TUT.BY Rating All.BY